telefon

Mermer, Granit Dışcephe Kaplama

Cephe kaplamalarında granit, genelde şık çözümler sunan, saygın bir görünüm sağlayan çözümler sunmasına karşın binanıza getirdiği yüksek ağırlık (1m² için yaklaşık 60 kg) nedeniyle pek sık görülen bir çeşit olarak anamayacağız. FakatAnkraj yöntemiyle, doğru binalarda doğru malzemelerle kullanıldığında olası sorun ve tehlikelerin önüne geçildikten sonra, rakipsiz ve kaliteli bir görünüm kazandırdığını da rahatça söyleyebiliriz.Birçok doğal taş gibi cila ve kimyasallar yardımıyla parlaklık kazandırılarak sunulduğu takdirde, kirlenme kaygısı taşımaz, kolay temizlik sağlayabilirsiniz.


Araştırmalarımızdan elde ettiğimiz bilgilere göre binalara ağırlık getirmemesi için daha ince yapıya getirilmek istenen granit blokların 2cm eşiğinin altına düşüldüğünde mukavemet gösteremediği ve yüzeyinde çatlaklar oluşturarak düşme tehlikesi yarattığını gözlemledik.


Son olarak Granit cephe kaplamaları için esnek olmayan yapısıyla binanızın gücünü bir miktar azaltırken, kattığı muazzam görünüm özelliği ile de bir süre daha vazgeçilmez yapı malzememiz olarak hayatımızda olacaktır.

 

Granit ve mermer kaplama örnekleri

Okunma 9380 defa
Bu kategoriden diğerleri: Limra Dışcephe Kaplama »

HİZMETLERİMİZ

mantolama-fiyatlari